Jego Świątobliwość Gjalłang Karmapa na Drugiej Konferencji Ekologicznej Szkoły Kagju w Klasztorze Gjuto w Indiach, w październiku 2009 roku | Ekobuddyzm – buddyzm ekologiczny

 

 

“Jeśli złapiecie żabę i włożycie ją do pojemnika wypełnionego wodą, a następnie zapalicie pod nim ogień, żaba nie zauważy, że woda staje się gorąca. Kiedy w końcu się zorientuje, będzie już za późno, żeby mogła się uratować. Podobnie, wiemy, że zmiany w środowisku naturalnym zachodzą powoli, ale ich skutki narastają. Pojedyncze jednostki nie są w stanie ochronić ziemskiego środowiska naturalnego. Musimy pracować razem. Z tego powodu zgromadziliśmy się tutaj, aby dzielić się wiedzą o tym, w jaki sposób zadbać o nasze środowisko naturalne. Z tego co wiem, kwestia ta uważana jest zwykle za temat do dyskusji politycznych, lecz ja postrzegam ją jako niezwykle istotną, niezbędną część praktyki dharmy. Dbanie o środowisko nie jest niczym innym, jak zalecaną przez samego Buddę pracą dla dobra wszystkich czujących istot. My – ludzie, zbyt długo zachowywaliśmy się bezmyślnie, ignorując szkody, które wyrządzamy żyjącemu światu. Jeśli nie zmienimy naszego sposobu działania, istnieje ogromne niebezpieczeństwo, że staną się one nieodwracalne.”

za pomocą Jego Świątobliwość Gjalłang Karmapa na Drugiej Konferencji Ekologicznej Szkoły Kagju w Klasztorze Gjuto w Indiach, w październiku 2009 roku | Ekobuddyzm – buddyzm ekologiczny.

więcej: www.ekobuddyzm.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: